LZS

Co robimy

Kalendarz imprez – Gminna Liga Szkół

Turniej Sołectw Gminy Świdnica – Sportowe weekendy na wsi

Kalendarz imprez Dolnośląskich – strefy i finały

Projekty: 

FlashMove

Come Together Youth

Międzypokoleniowe bieg pojednania

Biegi towarzyszące „Zanim dorosnę do mratonu” w ramach RST Półmaraton Świdnicki

strategia

LZS świdnica logo

Dobiegł końca miesiąc czerwiec tym samym małe podsumowanie pierwszej połowy roku. Działo się dużo – bardzo dużo! Czasami zmęczenie dawało nam w kość, ale zawsze warto!

Styczeń to  sobotnie mecze w ramach „Jako Cup” – ligi halowej piłki nożnej, która ruszyła w grudniu. Hala w Witoszowie byłą pełna piłkarskich emocji, do późnych godzin wieczornych.     Liga zakończyła się 5 marca. Ruszyły także rozgrywki Otwartej Ligi tenisa stołowego.

Luty to przede wszystkim ferie zimowe (dla nas sportowe). Przed dwa tygodnie zorganizowaliśmy 11 turniejów dla dzieci i młodzieży  z gminnych Szkół Podstawowych, Gimnazjalnych oraz uczestników zajęć  w centrach profilaktyczno –sportowych. Luty to także jedna z naszych „wielkich” imprez organizowana już po raz ósmy tj. Samorządowo – Medialno – Sportowy Turniej Kręgli Amatorskich. W tym roku na nasze zaproszenie odpowiedziało 19 reprezentacji, kto nie był niech żałuje!:)

W marcu wystartowała kolejna edycja „Sportowych weekendów na wsi” – tyle tego było, że sami już pogubiliśmy się, która to już z kolei. Zaczęliśmy turniejem kręgli i rekordową frekwencją (27 Sołectw!).

Marzec to także sukcesy naszych lekkoatletów Patrycji Taratuty i Wojtka Grześkowa  w Otwartych Mistrzostwach Dolnego Śląska w biegach przełajowych oraz Międzywojewódzkich Mistrzostw w Lwówku Śląskim.  Największym sukcesem był jednak start w tegorocznych Mistrzostwach Polski Juniorów i Juniorów w Młodszych w Żaganiu, gdzie Wojtek zajął świetne czwarte miejsce na dystansie 3 km. Trenerzy Kasia Kalita i Ryszard Mydłowski!

W marcu odbył się także Strefowy turniej tenisa stołowego, który od lat organizujemy przy świetnej współpracy GOKSiRu Dobromierz. Reprezentacja powiatu świdnickiego liczyła 88 osób na 125 uczestników.  W międzyczasie pod bacznym okiem Artura Adamka z Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Żarowie oraz klubu szachowy Goniec Żarów i przy naszym udziale toczyła się Międzypowiatowa liga szachowa, której rozgrywki zakończyły się również w marcu.

Przystąpiliśmy także do współpracy z Fundacją V4Sport w ramach projektu – „Sport powszechny otwarty dla kobiet – pozwól im działać” z Programu Obywatele dla Demokracji, którego realizatorami jest Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe oraz Fundacja V4Sport. Nasze reprezentantki Renata Noworól, Aleksandra Warchała, Renata Stawiarz i ja – Zuzanna Panek wzięłyśmy udział w szkoleniu, które pociągnęło za sobą lawinę zdarzeń. Ja osobiście uświadomiłam sobie, że robię to co lubię, a moja sportowa praca realizuje mnie pod każdym względem, że jestem na swoim miejscu! Już pod koniec marca rozpoczęliśmy pracę nad diagnozą Zrzeszenia LZS w Świdnicy, która była pierwszym krokiem do zbudowania naszej strategii rozwoju.

Praca nad diagnozą  podzielona była na pięć części i polegała na wspólnej burzy mózgów zarządu i osób związanych z PZ LZS.

I najważniejsze w marcu dołączyła do nas nasza stażystka Ala!

Kwiecień to u nas miesiąc piłki siatkowej. Rozpoczął się Turniejem piłki siatkowej dziewcząt Szkół Podstawowych „VOLLEYMANIA w kategoriach „dwójki”, „trójki” i „czwórki”. Potem odbył się dwudniowy Turniej w ramach „Sportowych weekendów” na wsi.

Kwiecień to także ostatni etap diagnozy i warsztaty z Anią Gużdą (V4Sport) by jeszcze raz przeanalizować to co mamy w głowach. Była wnikliwa analiza, pojawiły się ciekawe pomysły i nowa moc do działania. Nie stoimy w miejscu – idziemy do przodu!

W tym miesiącu odbyły się Mistrzostwa LZS powiatu świdnickiego w szachach będące eliminacjami do tegorocznego finału Dolnośląskich Igrzysk LZS.

22 kwietnia turniejem w świetlicy wiejskiej w Makowicach zakończyła się Otwarta liga tenisa stołowego. W lidze udział wzięło sześć drużyn tj.: LZS Słotwina, Radunia Tąpadła, GOKSiR Dobromierz, Płomień Makowice, LKS Cesarz Boleścin, LKS Krzczonów. Zwycięzcą tenisowych rozgrywek została drużyna z Tąpadła, która w całej lidze nie odniosła żadnej porażki, a tylko zremisowała z drużyną ze Słotwiny.  Najlepsza „trójka” turnieju kończącego rozgrywki wygląda następująco: Jarosław Kozłowski, Dariusz Pawłowski i Andrzej Fałat.
Podczas spotkania wręczono puchary, dyplomy dla drużyn oraz medale dla najlepszych zawodników. Za udział i wspólne zakończenie wszystkim zaangażowanym – wielkie dzięki!

I mamy maj! Rozpoczęty Turniejem integracyjnym „Sport, Rodzina, LZS” w Ośrodku w Nowej Bystrzycy. Potem moja ulubiona impreza – Otwarte Biegi przełajowe „Bieg Pamięci”. Frekwencja super, pogoda piękna!  Z uwagi na to, że to już trzydziesty bieg były wspomnienia i trochę historii.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy! Trenerom, opiekunom, rodzicom, strażakom, organizatorom, wolontariuszom, gościom i osobom towarzyszącym dziękujemy za współtworzenie z nami tego wydarzenia!

W sobotnie popołudnie 14 maja na obiekcie sportowym w Lutomi Dolnej odbył się kolejny Turniej Sołectw „Sportowe weekendy na wsi”. Tym razem czteroosobowe drużyny strzelały z wiatrówki. W maju ruszyła też Otwarta Liga Orlika na obiekcie w Lutomi.

W cotygodniowych rozgrywkach udział wzięło 10 drużyn. Ostatnia kolejka odbędzie się  9 lipca. Rozgrywki sędziuje i koordynuje nasz niezastąpiony Krzysiek Komaniecki.

Przełom maja i czerwca to nasza pomoc sprzętowa w organizacji festynów wiejskich/ Dni Dziecka i innych imprez.  Nasz sprzęt rzadko widywaliśmy w magazynie, a sekretarz Leszek w pocie czoła dorabiał kolejne komplety, by dla nikogo nie brakło. J

W dniach 30.05 – 02.06.2016  we włoskiej Bolonii  odbyło się szkolenie organizowane przez UISP (Włoski Związek Sportu dla Wszystkich) w którym udział wzięli przedstawiciele Dani, Francji, Hiszpanii, Włoch, Słowenii i Polski. Udział w wyjeździe do Bolonii jest kontynuacją świetnej współpracy z Fundacją V4Sport rozpoczętej przy budowaniu strategii Zrzeszenia LZS w Świdnicy i docenienie mojej pracy. W wyjeździe towarzyszyła mi  Aleksandra Warchała nauczyciel wychowania fizycznego ZSM w Świdnicy i Jakub Kalinowski    z Fundacji V4Sport  Warto podkreślić, że byliśmy jedynymi reprezentantami Polski na tym wydarzeniu.

Come Together to projekt mający na celu podniesie i zachęcenie do aktywności fizycznej młodych Europejczyków w wieku 16 – 18 lat. Świdnica będzie jedynym miastem w Polsce  i jednym z 6 w Europie w którym będzie realizowany projekt, którego realizacja nastąpi we wrześniu podczas Europejskiego Tygodnia Ruchu. Także będzie się działo!

W czerwcu przystąpiliśmy do kampanii społecznej Razem wygrywamy z rakiem piersi Dni Przyjaciół Piłki Nożnej 2016. Impreza, którą zgłosiliśmy do w/w Akcji to Liga Orlika, która odbywa się na obiekcie Orlik w Lutomii Dolnej w dniu 11.06.2016. W tym samym dniu i na tym samym obiekcie odbył się Turniej rekreacyjny „Sportowych weekendów na wsi” dla drużyn młodzieżowych i tych trochę starszych. W czerwcu również braliśmy udział w przedsięwzięciu realizowanym m.in. przez Miasto Świdnica w ramach Mistrzostw Polski w kolarstwie, a mianowicie w pikniku „Świdnica na rowery”.  W niedzielę 19 czerwca na terenie ŚOSiR prowadziliśmy miasteczko sportowe 😉 frekwencja i pogoda dopisała – polecamy się na przyszłość. Czerwiec to również kilka imprez z naszym udziałem: II Junior Cup w Makowicach, festyn rodzinny w przedszkolu miejskim nr 3, festynu z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego organizowany przez PCPR w Świdnicy, festyny organizowane przez Sołectwa z okazji Dnia Dziecka i rozpoczęcia wakacji, imprezy organizowane w Ośrodku LZS w Nowej Bystrzycy (które prowadzimy) oraz dalszy ciąg rozgrywek ligi orlika. To również podsumowanie Współzawodnictwa sportowego w Powiatowym Szkolnym Związku ( z którym ściśle współpracujemy m.in. prowadząc biuro), to w końcu rozliczenia i praca biurowa, której w tym czasie jest sporo. Ta nasza praca, którą lubimy, daje nam satysfakcję, a każdy uśmiech dodaje sił i chce się więcej! Nie stoimy w miejscu – idziemy do przodu!

 

Zuzanna Panek

 

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress