LZS

Mistrzostwa Polski w Duathlonie

DO MEDALU JEDEN KROK …

Rumia od wielu lat wita wiosną triathlonistów na krajowej konfrontacji w duathlonie (bieg/rower/bieg). W tym roku wyznaczono termin na niedzielę – 25 kwietnia. To już tradycyjne miejsce rozgrywania Mistrzostw Polski we wszystkich kategoriach wiekowych. Nawet aura wzięła to pod uwagę i na czas zawodów wyszło słońce, przez co tegoroczny – kwietniowy chłód nie był aż tak uciążliwy. Nie brakowało więc woli walki, co udowodnili swoimi startami młodzi zawodnicy sekcji triathlonowej GLKS Świdnica.

• Jagoda Babiarz, startując pierwszy rokw kategorii młodzików zajęła 13 miejsce
  • Martyna Markiewicz uplasowała się na 5 miejscu swojego rocznika w poszerzonej od tego roku kategorii juniora młodszego
  • Jakub Kierul, w tej samej kategorii był 7 wśród chłopców swojego rocznika
  • Karolina Malinowska, w kategorii juniorek – po wspaniałym biegu i udanej ucieczce na rowerze od potencjalnych rywalek do brązowego medalu, niespodziewanie dla samej siebie zahaczyła o koło roweru jednej z konkurentek      i zakończyła wyścig w karetce (na szczęście bez długotrwałych konsekwencji zdrowotnych !!!)

W rywalizacji dorosłych zawodników również nie zabrakło naszych przedstawicieli. Katarzyna Kalita ukończyła zawody na 6 miejscu w swojej kategorii wiekowej AGE-GROUP,     a Marcin Markiewicz z ,,Żelazna Świdnica” był 15 w bardzo mocno i licznie obsadzonej stawce !!!