LZS

Trochę więcej niż siedmiu wspaniałych! 🏆

 

Koniec kwietnia i maj, to trzy duże młodzieżowe imprezy finałowe Dolnośląskich Igrzysk Zrzeszenia LZS i Mieszkańców Wsi :

– FINAŁ WIOSENNY DOLNOŚLĄSKICH BIEGÓW PRZEŁAJOWYCH

– FINAŁ DOLNOŚLĄSKI TURNIEJU ,,PIŁKARSKA KADRA CZEKA” DZIEWCZĄT

– DOLNOŚLĄSKIE IGRZYSKA W LEKKIEJ ATLETYCE

Sukcesy na tych zawodach, to dzieło ścisłej współpracy gimnazjów w Lutomi i Witoszowie oraz Szkoły Podstawowej w Lutomi.

Finał Wiosenny Dolnośląskich Biegów Przełajowych uplasował Gminę Wiejską Świdnica na czwartym miejscu w punktacji zespołowej, głównie dzięki indywidualnym sukcesom Roksany Niedziałkowskiej, Kingi Kubisztal, Karoliny Malinowskiej, Patrycji Taratuty, Mateusza Ślepokury, Mateusza Hajdrycha, Karoliny Dynowskiej oraz Katarzyny Kality i Anny Kozieł – biegających nauczycielek wychowania fizycznego.

Katarzyna Kalita, wzmacniając reprezentację dziewcząt z Gimnazjum w Lutomi Dolnej Karoliną Malinowską z Gimnazjum w Witoszowie Dolnym, przyczyniła się do zwycięstwa wspólnej drużyny, pod barwami GLKS-u Świdnica, w turnieju strefowym ,,Piłkarska kadra czeka” dziewcząt, a tym samym do awansu na szczebel wojewódzki. W finale dolnośląskim nasze dziewczęta, z fachową pomocą Maksymiliana Niedziałkowskiego, po dwóch zwycięstwach i remisie w fazie grupowej, dopiero w finale uległy faworyzowanej drużynie z Lubinia.

Dolnośląskie Igrzyska w Lekkiej Atletyce, to popis ,,siedmiu wspaniałych”, czyli siódemki zawodników GLKS-u Świdnica, którzy pod kierownictwem Katarzyny Kality i Ryszarda Mydłowskiego w komplecie zajęli miejsca na podium!

Zwyciężali : Karolina Dynowska i Patrycja Taratuta. Srebra ze Zgorzelca przywieźli: Liliana Kazimierska i Weronika Władzińska, a na trzecim miejscu plasowali się : Karolina Malinowska, Mateusz Hajdrych i Mateusz Ślepokura.

Okazuje się, że trud włożony w organizację czasu wolnego uzdolnionej sportowo młodzieży, współpraca między nauczycielami oraz inspiracja do podejmowania odważnych wyzwań, a także działanie przykładem własnym nauczycieli, odpłaca radością zwyciężania, umiejętnością radzenia sobie z porażkami i chęcią podjęcia treningu sportowego.

*Na zdjęciu ,,siedmiu wspaniałych” po lekkoatletycznych igrzyskach w Zgorzelcu J

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress