LZS

15 lat Powiatowego Zrzeszenia LZS

W dniu 7 listopada 2014 r. o godz. 17.00 odbyło się Uroczyste spotkanie z okazji 15 – lecia istnienia Powiatowego Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe w Świdnicy. Była to doskonała okazja do podziękowań osobom związanym z działalnością Ludowych Zespołów Sportowych na terenie powiatu świdnickiego.

To jedna z nielicznych okazji gdy możemy spotkać się w tak szerokim gronie, dlatego też zaproszeni gości chętnie dzielili się swoimi osobistymi wspomnieniami dotyczącymi historii LZS. Przemówieniom nie było końca.

Powiatowe Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe w Świdnicy jest stowarzyszeniem kultury fizycznej wpisanym do rejestru stowarzyszeń Starostwa Powiatowego w Świdnicy. Oficjalnie stowarzyszenie zostało utworzone w roku 1999, chociaż niesformalizowane Ludowe Kluby Sportowe na terenie Powiatu Świdnickiego swą działalność rozpoczęły ponad 65 lat temu. Głównym zadaniem realizowanym przez PZ LZS jest kalendarz imprez powiatowych  w całości dopasowany do  Dolnośląskich Igrzysk LZS (warcaby 100 – polowe, szachy indywidualnie i drużynowe, halowy turniej piłki nożnej dzieci do lat 13, wiosenne i jesienne biegi przełajowe, tenis stołowy, lekkoatletyka, turnieje piłki nożnej chłopców  i dziewcząt „Piłkarska Kadra Czeka”, „Puchar lata” orlik dla dzieci,  piłka siatkowa kobiet i mężczyzn, koszykówka kobiet i mężczyzn, halowa piłka nożna dzieci do lat 15) oraz rozszerzony o imprezy dodatkowe (Międzypowiatowa liga tenisa stołowego, Międzypowiatowa  liga szachowa, Liga piłki nożnej dzieci „Orlik”, Rekreacyjna liga piłki nożnej seniorów, festyny  i imprezy rodzinne, Samorządowo – medialno – sportowy Turniej kręgli amatorskich, współorganizacja imprez o zasięgu gminnym i powiatowym.)

Lista osób odznaczonych

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Skip to content